ЦСКА (Москва) победи с 2:1 при гостуването си на шампиона Рубин (Казан) в дербито от 14-ия кръг на руската Премиер лига. Домакините от Казан поведоха след гол от спорна дузпа на Домингеш, но след това московчани обърнаха резултата и се поздравиха с победата.

Първото полувреме бе равностойно, като въпреки че имаха своите шансове, двата отбора не успяха да си отбележат гол. След почивката двубоят стана много интересен. В 55-ата минута Рубин откри резултата. Това стана след като главният съдия Вячеслав Попов отсъди спорна дузпа за игра с ръка на бранител на ЦСКА. Въпреки претенциите на гостите Домингеш бе точен за 1:0 и изведе своя тим напред.

Попадението раздразни "армейците" и те заиграха много агресивно. Това даде резултат и в 76-ата минута централният бранител Игор Игнашевич се извиси над всички в наказателното поле на домакините и с глава изравни за 1:1. Три минути по-късно пък Вагнер Лав също с глава засече центриране от ъглов удар и прати топката в мрежата на Рубин за 1:2.

До края статуквото се запази и Рубин се успя да излезе от шока. Въпреки загубата тимът от Казан остава лидер с 27 точки, а "армейците" вече имат 23 в своя актив и делят 2-4-о място във класирането.