Днес се навършват 5 години от загубата на един от най-великите играчи в историята на ЦСКА и българския футбол - Георги Димитров-Джеки.
Той е роден на 14 януари 1959 г. в с. Гледачево. Кариерата му започва през сезон 1976/1977 г. в Берое, но само година по-късно преминава в ЦСКА, където се утвърждава като лидер и емблематична фигура. С армейския тим Джеки изиграва 314 мача и отбелязва 41 гола във всички турнири за повече от десетилетие.
"С червената фланелка той е 5-кратен шампион на България, 4-кратен носител на Купата на България, 3-кратен носител на Купата на Съветската армия иносител на Суперкупата.
Джеки оставя ярка следа и в европейските турнири - четвъртфиналист в Купата на европейските шампиони (1980/81), полуфиналист в КЕШ (1981/82) и полуфиналист в КНК (1988/89). През 1985 г. той е избран за "Футболист №1 на България".
С екипа на националния тим играе на Световното първенство в Мексико през 1986 година.
Железният Георги Димитров винаги ще е пример за мъжество, дух, чест и достойнство на терена и извън него. Легендата за Джеки ще живее вечно!
Поклон пред паметта му!
Завинаги в сърцата ни", гласи съобщението на "армейците".
reddevills
на 09.05.2026 в 04:01:52 #4Лека му пръст
Тунчо
на 08.05.2026 в 20:14:14 #3Д почива в мир ,голям футболист и човек беше. Няма как да не спомена крилатата му фраза: "Оранжавото Прозира". Вечна ти памет капитане,истинските армейци никога няма да те забравим.
gychopopov
на 08.05.2026 в 16:44:28 #2ЦСКА и Джени за заедно на небето!
anatoli-iliev-6pIepogL
на 08.05.2026 в 15:27:51 #1Една от ПЛЕЯДАТА звезди централни защитници във ВЕЛИКИЯ ЦСКА !! Брат му Динко тръгна по неговия път ....но черната прокоба с насраните сини кюлоти го лиши и изхвърли от футбола с оная зверска контузия ...мисля , че Курдов се казваше поредния престъпник от бандитското раково образувание ....лфффск !??