Милан започна с победа участието си в тазгодишното издание на Шампионската лига. В първи мач от Група "G", италианците се наложиха с 2:0 над Оксер.

И двете попадения паднаха след почивката и станаха дело на новото попълнение Златан Ибрахимович. И за двата гола с основна заслуга бе Роналдиньо, който се отчете с отлични асистенции.

Иначе мачът далеч не бе лек за "росонерите". Оксер се държа достойно на "Сан Сиро" и първи можеше да открие резултата, но удар на Кулибали с глава се отби в гредата. От своя страна Милан натискаше повече, но до чисти положения пред вратата на Сорин така и не се стигна.

В края на първата част пък домакините поискаха дузпа за фаул срещу Пато, но главният съдия остана безмълвен. След почвиката Милан натисна своя опонент и логично стигна до 2 гола, дело на Ибрахимович.

В другата среща от тази група Реал (Мадрид) победи Аякс с 2:0. И двете попадения станаха дело на Гонсало Игуаин.

МИЛАН - ОКСЕР 2:0
1:0 Ибрахимович (66')
2:0 Ибрахимович (69')

МИЛАН: Абиати, Дзамброта, Неста, Бонера, Антонини (71' Абате), Амброзини (15' Боатенг), Пирло, Зеедорф, Пато (55' Робиньо), Ибрахимович, Роналдиньо

ОКСЕР: Сорин, Хенгбарт, Кулибали, Мино, Грихтинг, Педрети, Ндинга, Олиех, Лангил, Бирса (73' Льо Телек), Ялен.