Стилиян Петров игра 90 минути за Селтик в първия мач на шотландските шампиони за новия сезон.

"Детелините" започнаха успешно защитата на титлата си с разгромна победа на "Паркхед" с 4:1 над Килмарнък пред 54620 зрители.

Мачей Журавски откри резултата в 25-ата минута след отличен пас на Кени Милър, а 13 минути по-късно Иржи Ярошик удвои с глава след прецизно центриране на Марк Уилсън.

Стилиян Петров можеше да се разпише малко след почивката, но от малък ъгъл не успя да преодолее вратаря на съперника Греъм Смит.

Шунзуке Накамура направи резултата класически от фаул в 75-ата минута, а в последните минути на двубоя двата отбора си размениха по едно попадение.

Стивън Нейсмит намали с красив удар от въздуха в 87-ата минута, а малко преди последния съдийски сигнал Журавски с втория си гол в мача оформи крайното 4:1 след пас на новото попълнение Дерек Риърдън.