В класирането водят отборите на Спортинг Лисабон и Насионал Мадейра с пълен актив от по 6 точки, следвани от Витория Сетубал, Витория Гимараиш и Порто с по 4 и други.

Спортинг Лисабон се присъедини към Насионал Мадейра в челото на класирането, след като столичани победиха с 1:0 Брага като гости в среща от втория кръг на португалското футболно първенство.

Спортинг заедно с Насионал, които се наложиха като домакини с 2:1 над Навал в събота, са единствените отбори в Португалия, които запазиха 100-процентовия си актив от точки.

Елдер Пощига отбеляза единственото попадение за Спортинг Лисабон в 4-та минута на мача. Той засече добро центриране на десния бранител Абел.

Брага изигра последните седем минути с 10 души на терена, след като Жоао Перейра получи червен картон за грубо нарушение срещу капитана на гостите Жоао Моутиньо.

Шампионите от Порто завършиха наравно 1:1 срещу Бенфика в събота, с което "драконите" се изравниха с Витория Сетубал и Витория Гимараиш на второто място с по 4 точки.