Спортинг (Л) стана първият финалист в турнира за Купата на Португалия. На полуфинала "лъвовете отстраниха Бейра Мар след победа с 2:1.

Двубоят започна перфектно за Спортинг и още в 7 - ата минута Жоао Моутиньо откри резултата. Само 2 минути по - късно отново Моутиньо вкара и втори гол за тима си след перфектно центриране на Яник Диало.

В началото на второто полувреме гостите успяха да върнат едно попадение. След центриране в наказателното поле Марко Канейра падна и остави Диара сам срещу вратаря Рикардо. Диара стреля и намали резултата.

До края на срещата Бейра Мар не успя да създаде опасност пред вратата на Спортинг, докато домакините имаха шанс да отбележат поне още едно попадение след добри отигравания на Нани и Лиедсон.

След края на срещата наставникът на "лъвовете" Пауло Бенто бе изключително щастлив. "Постигнахме целта си най - вече с играта си през първите 25 минути. Но ако не бяхме оказали натиск на Бейра Мар, нямаше да да имаме такова превъзходство. Вторият ни гол подейства успокояващо. Те нямаха много положения, а ние можехме да вкараме за 3:1. Благодаря на публиката, която не спря да ни подкрепя. Сбъднахме една мечта. Радостен съм не само за младите играчи в тима ни, но и за някои от по - старите, които не са играли финал досега."

В същото време преговорите за удължаването на договорите на двете млади звезди на Спортинг са в доста напреднала фаза. Клубът е поставил условията си, като в тях е включена неустойка в случай на прекратяване в размер на 30 млн. евро. Двамата вероятно ще преподпишат до 2013 г.