Португалския футболен клуб Спортинг Брага уволни старши-треньора на отбора Рикардо Са Пинто заради слаби резултати.

Брага с категоричен успех срещу Бешикташ, Уулвърхемптън пречупи Слован в продължението на мача

Гостите в Португалия завършиха мача и с човек по-малко

47-годишният специалист пое състава в началото на новия сезон през юни, но под неговото ръководство тимът се представяше незадоволително за амбиции на феновете и шефовете.

Спортинг Брага преодоля груповата фаза на Лига Европа с лекота и се класира за 1/16-финалите, където ще играе срещу шотландския Рейнджърс. Във вътршното първенство, отборът спечели едва 5 от 14 мача и е на осма позиция в класирането. През миналата седмица отборът отпадна на  1/8-финал в турнира за купата на Португалия.

Фаворит за овакантения пост е наставникът на втория отбор Рубен Аморим, като от ръководството на клуба обявиха, че името на новия старши-треньор ще стане ясно най-късно до края на седмицата.