Отборът на Слован (Либерец) стана шампион на Чехия, след скандална победа с 3:1 над Славия (Прага) като гост.

Така въпреки, че един от основните конкуренти на отбора в борбата за титлата - Теплице победи с 2:1 последния в класирането Хмел Бълшани, Слован води с 10 точки 3 кръга преди края и на практика е недостижим на върха.

Мачът в Прага бе доста скандален. На почивката Славия водеше с 1:0 с гол на Петр Янда в 16-ата минута.

През второто полувреме съдията опорочи мача, като изгони двама футболисти на домакините, след което за няколко минути Либерец успя да обърне мача.

В този момент отборът, победил ЦСКА в турнира за Купата на УЕФА, напусна терена.

Играчите на Славия не искаха да излязат и да доиграят мача, недоволни от решението на съдията.

Все пак славистите бяха убедени и излязоха да доиграят мача. Съдията изгони и играч на Либерец, но и останали с 10 души, футболистите на новия шампион на Чехия успяха да отбележат трети гол и да спечелят убедително.