Отборът на Швейцария запази шансовете си за класиране на Европейското първенство през 2012 година. „Кръстоносците" се наложиха като домакин с 4:1 над Уелс в „българската" квалификационна група „G". Toва на практика значи, че шансовете на островитяните се стопяват до минимум.

Швейцарците започнаха много силно мача и още от 1-ата минута наложиха домакински натиск. Това даде резултат и в 8-ата минута Валентин Щокер откри резултата, след като засече с глава центриране на Марко Щрелер. Радостта на „кръстоносците" обаче не трая дълго. В 13-ата минута звездата на Уелс Гарет Бейл изравни, след пас на Анди Кинг. Головото шоу на „Сент Якоб-Парк" продължи и в следващите минути, когато Щрелер даде нов аванс на Швейцарците.

В края на втората част момчетата на Отмар Хитцфелд се отчетоха с нови две попадения. В 82-ата минута Инлер бе точен от дузпа, а в 89-ата Щокер оформи крайното 4:1.