Униално голово шоу сътвориха тимовете на Холандия и Швеция. "Тре крунур" спечели с 3:2 и по този начин сложи точка на победната серия на "лалетата".

След този мач обаче и двата тима могат да бъдат повече от доволни, след като заедно се класираха за Евро 2012. Холандия отдавна си бе осигурила място на финалите. Швеция пък тази вечер официално стана най-добрият втори тим от всички групи и по този начин също резервира билетите за Полша и Украйна.

Иначе днешният двубой бе подобаващ завършек на битката в групата. Първо Калстрьом откри резултата още в 14-ата минута. В 23-ата обаче Хунтелаар изравни.

"Лалетата" осъществиха пълен обрат през втората част, когато звездата на Ливърпул Дирк Кайт изведе тима си напред в 50-ата минута.

само в рамките на две минути обаче Швеция осъществи нов фамозен обрат в този мач. Ларсон вкара от дузпа в 52-ата, а Тойвонен само 60 секунди по-късно изкова успеха на "Тре крунур" за крайното 3:2.