Селтик си осигури три златни точки във Висшата лига на Шотландия, след като победи с 2:1 у дома в дербито срещу вечния съперник Рейнджърс в 21-ия кръг.

Резултатът бе открит от Бернардо с гол в 25-ата минута, а домакините запазиха предимството от 1:0 на полувремето.

Снимка 647670

Източник: Gettyimages

Още във втората минута на второто полувреме Фурухаши отбеляза невероятен гол за 2:0, а въпреки факта, че Рейнджърс остана с играч по-малко в 71-ата минута, Таверние успя да намали резултата на 2:1 в 88-а минута с поредния си шедьовър от пряк свободен удар. В добавеното време Селтик потрепери, но все пак удържа преднината си и взе ценните 3 точки.

Лутън - Челси 2:3 в мач от Висшата лига

Нов луд мач с марка "Лутън": Челси подчини "шапкарите" в зрелищен сблъсък

Ето как се разви двубоят

С тези три точки Селтик увеличи преднината си пред Рейнджърс на върха на таблицата до осем точки, но "сините" имат два мача по-малко от конкурентите си.