Селтик победи като гост Рейнджърс с 1:0 в дербито на 20-ия кръг от първенството на Шотландия. Единственото попадение в мача реализира Скот Макдоналд в 58-ата минута. Благодарение на успеха „детелините" събраха на сметката си 50 точки и вече водят с цели 7 пред Рейнджърс. Загубата бе първа за Рейнджърс пред собствена публика от началото на сезона.

Домакините започнаха по-активно мача и владееха повече топката, но не достигаха до чисти голови възможности. Селтик пък направи първата си по-сериозна атака едва в средата на полувремето, когато Самарас можеше да открие резултата, но стреля в страни от противниковата врата. До края на полувремето домакините продължиха да търсят повече гола, но бранителите на Селтик се справиха отлично с Бойд и Милър.

Втората част на мача започна както първата - с лек натиск на Рейнджърд. Крис Бойд бе близо до гол в 46-ата минута, но Артур Боруц спаси удара на нападателя. Скот Макданолад откри резултата в мача в 58-ата минута. Нападателят получи добра топка от своя партньор в атака Самарас и със силен удар от границата на наказателното поле не сгреши - 0:1.

До края на срещата Рейнджърс се опита да стигне поне до точката, но Боруц и защитниците пред него се справиха с атаките на Рейнжърс.

РЕЙНДЖЪРС - СЕЛТИК 0:1

0:1 МакДоналд (58')

РЕЙНДЖЪРС: МакГрегър, Уитакър (Ново 74'), Бродфуут, Уиър, Папач, Дейвис, Мендеш, Фергюсън, Адам (Лаферти 62'), Милър, Бойд

СЕЛТИК: Боруц, Хинкел (Уилсън 46'), Колдуел, МакМанъс, Нейлър, Мизуно (О'Дей 62'), Браун, Хартли, Робсън, МакДоналд, Самарас.

снимка 2: bbc.co.uk