Шотландските грандове Рейнджърс и Селтик стартираха с победи в евротурнирите.

Макар и в по-нископоставената надпревара - Лига Европа, първата победа за деня беше извоювана от "сините" на Стивън Джерард. Грандът нямаше особени проблеми при визитата си на Сейнт Джоузеф от Гибралтар, побеждавайки го с 4:0.

ЦСКА победи Титоград с 4:0 в мач от първия квалификационен кръг на Лига Европа

Мощно начало за ЦСКА в Лига Европа, "червените" вкараха четири гола на черногорския Титоград

Селекцията на Добри Митов обезсмисли предстоящия реванш в Подгорица

Любопитното е, че всички попадения паднаха след почивката, когато точни бяха Джак, Оджо, Голдсън и Морелос. Като титуляр в атаката на тима беше поставен ветеранът Джърмейн Дефо.

Далеч по-големи трудности имаше Селтик в Шампионската лига. Хората на Нийл Ленън имаха непредсказуемо гостуване на ФК Сараево, което все пак бе спечелено с 1:3 от "детелините".

Цървена звезда не успя да вкара гол на литовския първенец

Сръбският гранд завърши 0:0 със Судува

Двубоят не тръгна никак добре за тях, като се оказаха догонващи в резултата след само 29 минути в босненската столица. Последва обаче пълен обрат. До почивката Джонстън изравни, а след това Одсън Едуар и Скон Синклеър оформиха крайния резултат.

СЕЙНТ ДЖОУЗЕФ - РЕЙНДЖЪРС 0:4

0:1 Джак (50"), 0:2 Оджо (56"), 0:3 Голдсън (68"), 0:4 Морелос (77")

ФК САРАЕВО - СЕЛТИК 1:3

1:0 Оремус (29"), 1:1 Джонстън (35"), 1:2 Едуар (51"), 1:3 Синклеър (85")