Отборът на Сърбия постигна втори успех в група 4, Дивизия 3 на турнира Лига на нациите. Западните ни съседи спечелиха регионалното дерби срещу Черна гора с 2:0. Двубоят в Подгорица бе съпровождан и от сериозни мерки за сигурност.

Франция и Исландия не се победиха в контрола - 2:2

Франция се спаси от резил срещу Исландия, Ейолфсон от Левски си вкара автогол

Световният шампион едва се добра до равенство 2:2 срещу коравите скандинавци

До проблеми между агитките на двете държави, които участваха заедно на Мондиал 2006, не се стигна, като всичко бе решено на футболния терен. Там безспорен №1 бе централният нападател на Фулъм - Александър Митрович, реализирал и двата гола в сблъсъка.

Като за начало той се разписа от дузпа в 18-ата минута, която бе отсъдена за нарушение срещу Марио Гачинович.

Таранът сложи точка на спора малко преди края, когато Живкович, волно или не, пропусна подаване към себе си, което стигна до Александър, който от няколко метра просто нямаше как да сбърка срещу черногорския вратар.

Снимка 383182

Източник: digisport.ro

В другия мач от групата, Румъния очаквано спечели визитата си на Литва с 2:1. Трите точки обаче не дойдоха никак лесно. Северните ни съседи сякаш контролираха всичко във Вилнюс, след като от 13-ата минута водеха с 0:1 след точен удар на Чипчиу.

Всичко за тях обаче се обърка в 90-ата минута, когато Зулпа изравни. Северните ни съседи обаче запазиха присъствие на духа и дълбоко в добавеното време, Александру Максим вкара за крайното 1:2.

Снимка 383181

Източник: EPA/БГНЕС

Косово пък продължава да бъде най-добрият тим в последната Дивизия 4. Новопризнатата държава записа още един домакински успех пред пълни трибуни, след като тази вечер надигра Малта с 3:1. Основният им конкурент за първото място - Азербайджан пък подчини Фарьорски о-ви с 3:0.