Световните шампиони от Франция бяха на крачка от това да допуснат изненадваща загуба, макар и в контрола, от добре познатата вече на всички нас Исландия. До 86-ата минута "петлите" губеха с 0:2, но късен щурм помогна на "сините" да стигнат поне до ремито.

Аржентина победи Ирак в контролна среща

Аржентина вкара само четири гола на храбрите иракчани

"Гаучосите" с победа под ръководството на Лионел Скалони

Донякъде в антигерой за своята родина се превърна централният бранител на Левски - Холмар Ейолфсон, който записа цял мач, но си наниза и нелеп автогол в стил "Валери Божинов срещу ЦСКА".

Макар и в почти оптималния си състав, домакините изоставаха на почивката с 0:1. Голът за техния съперник реализира Биркир Бярнасон. Всичко започна от една груба грешка на Кимпембе, който не задържа една топка близо до аутлинията. Тя му бе открадната от Финбогасон, който миг по-късно вдигна главата и видя включването на Бярнасон, който с шут от дъгата не остави никакъв шанс на Лорис.

Снимка 383178

И за да бъде шокът в Гингам пълен, Исландия удвои своята преднина в 58-ата минута. Кари Арнасон скочи най-високо в наказателното поле след центриране на Сигурдсон и с глава попари "петлите".

Испания победи Уелс с 4:1 в контрола

"Ла Фурия" попиля Уелс насред Кардиф

Пако Алкасер блести при разгрома над "драконите" с 4:1

Селекцията на Дидие Дешан намали изоставането си едва в 86-ата минута. Появилият се като резерва Килиан Мбапе навлезе страховито в полето на съперника и отправи изстрел, спасен от исландския страж. Топката обаче се отби в стоящия малко зад него бранител на Левски - Холмар Ейолфсон и премина зад голлинията на островитяните. Случилото се много напомни на автогола, който Валери Божинов си вкара срещу ЦСКА преди няколко седмици в Първа лига.

Френската чест бе спасена минута преди края, когато Мбапе се разписа от дузпа, дадена заради игра с ръка на Гилфи Сигурдсон.

Португалия спечели трудното си гостуване на Полша от турнира Лига на нациите

Европейският шампион продължава с победите в Лига на нациите

Португалия спечели и трудното си гостуване в Полша

ФРАНЦИЯ - ИСЛАНДИЯ 2:2

0:1 Бярнасон (30"), 0:2 Арнасон (58"), 1:2 Ейолфсон - автогол (86"), 2:2 Мбапе - дузпа (90")

СТАДИОН: "Стад ду Родору", Гингам

СЪДИЯ: Т. Мартинш (Португалия)

ФРАНЦИЯ: Лорис, Дин, Варан, Кимпембе, Павар, Погба, Н"Зонзи, Дембеле, Гризман, Товен, Жиру (резерви: Ареола, Манданда, Лукас, Канте, Лемар, Матюиди, Мбапе, Ндомбеле, Пайе, Сако, Сидибе, Зума)

ИСЛАНДИЯ: Рунарсон, Ейолфсон, Арнасон, Сигурдсон, Севарсон, Гудмундсон, Сгурйонсон, Бярнасон, Траустасон, Сигурдсон, Финбогасон (резерви: Халдорсон, Фьолсон, Гисласон, Гудмундсон, Кяртансон, Кристинсон, Магнусон, Палсон, Сигторсон, Скуласон, Торстейнасон)