Първенецът на Южна Америка Сантош е първият финалист в световното клубно първенство в Япония.

В мач от 1/2-финалната фаза бразилският отбор надделя с 3:1 над представителя на домакините Кашива Рейсол. Очакваното се случи, а със силната си игра Сантош не остави шанс на съперника си.

Резултатът беше открит в 19-ата минута от звездата на Сантош Неймар. Само пет по-късно Борхес удвои с шут от границата на наказателното поле. Така завърши първата част.

По-малко от десет минути след подновяването домакините се върнаха в двубоя. Сакай беше на точното място след корнер и с глава отбеляза за 1:2. Също толкова бързо обаче Данило матира Сугено от пряк свободен удар за крайното 3:1.

До последния съдийски сигнал Кашива беше по-активния тим и пропусна няколлко добри възможности да стори чудото.

Така, Сантош чака своя съперник за финала. Едва ли някой се съмнява кой ще бъде той, но това ще узнаем утре вечер, когато Барселона и катарският Ал Сад излизат в другия полуфинал.