Шампионът на Русия ЦСКА (Москва) спечели първата си победа в новото първенство. В мач от втория кръг "армейците" успяха да се наложат над един от аутсайдерите - Криля Советов с 2:1. Победата обаче не разсея съмненията сред привържениците на отбора, че той не се намира в добра форма в началото на шампионата. В първия кръг шампионите едва измъкнаха 2:2 от новака и дебютант в елита Урал.

Вчерашният мач започна кошмарно за домакините. Те останаха с 10 души на терена още в 6-ата минута, след като защитникът Щенников получи директен червен картон. С човек повече гостите поведоха с гол на Максимов от дузпа в 13-ата минута.

След почивката ЦСКА успя да обърне резултата с два гола на резервата  Сейду Думбия.  Котивоарецът се разписа в 68-ата и в 78-ата минута, като второто му попадение беше от дузпа.

Двубоят можеше да се превърне в истински кошмар за звездата на ЦСКА Алан Дзагоев, и то в деня, в който стана баща. Руският национал първо извърши нарушението за дузпата в полза на гостите, а малко по-късно самият той пропусна от бялата точка. След почивката обаче Дзагоев се реабилитира с извеждащ пас към Думбия за изравнителния гол.

Българският национал Георги Миланов отново не записа официален дебют за "армейците", тъй като остана извън групата за двубоя. Той не игра и за Суперкупата на Русия, която ЦСКА спечели. Травмата на бившата звезда на Литекс не е сериозна, но няма да се рискува с включването му, преди да се възстанови напълно.

След втория кръг водач в класирането е Спартак (М), който единствен успя да събере пълен актив от 6 точки.