Шампионът на Русия Рубин не допусна загуба при домакинството си на Спартак (М), завършило 1:1 в мач от 27-ия кръг на Висшата лига.

Отборът от добре познатия у нас град Казан спечели точката в третата минута на продължението на редовното време. А в герой за домакините се превърна Сергей Корниленко.

Иначе гостите от Москва откриха в 41-ата минута чрез Велитон. Бразилецът обаче напусна терена контузен малко преди последния съдийски сигнал. Нападателят откри резултата, след като се откъсна от защитник и очи в очи с вратаря не сбърка.

С равенството Рубин увеличи на едва точка преднината си на втората позиция пред ЦСКА. Спартак пък е четвърти с 47 т. Лидер е Зенит с 63, който при победа в следващия кръг ще стане шампион.