Португалската мегазвезда Кристиано Роналдо се развихри и отбеляза цели четири гола за новия си тим Ал Насър в един мач. Три от попаденията му бяха от игра, а едно от дузпа.

Пиърс Морган изрази възхищението си от CR7

Морган се възхити ог Роналдо

В среща от 16-ия кръг на първенството на Саудитска Арабия срещу Ал Уехда португалецът се разписа на два пъти през първото полувреме, а след това добави още две попадения през втората част за крайния успех с 4:0.

Роналдо с първи гол за Ал Насър! Португалецът се разписа от дузпа в добавеното време и донесе точка за своя отбор

Тимът му Ал Насър продължава да бъде лидер в класирането

Това беше най-резултатният двубой за 38-годишния португалец след трансфера му в шампионата на Саудитска Арабия. Ал Насър е лидер в местния шампионат с 37 точки. Вторият Ал Шабаб има същия актив, но е изиграл една среща повече.

Роналдо откри резултата в 21-ата минута след асистенция на Адбулрахман Гареб, а след това вкара още веднъж в 40-ата минута. Третото му попадение в 53-ата минута, когато вкара от дузпа. Следващият му гол дойде в 61-ата минута, с което оформи крайното 4:0. Той се измъкна зад защитата, стреля, вратарят парира, но при добавката не сбърка и вкара топката във вратата.

Първото попадение на легендата беше юбилейно, тъй като бе негов гол номер 500 в кариерата му за местно първенство. Легендарният №7 е играл в първенствата на родината си Португалия, Англия, Испания, Италия, а сега и в Саудитска Арабия.

За последно Роналдо се беше разписвал в официален мач на 27 октомври м.г., като стори това при победата на Манчестър Юнайтед над Шериф в Лига Европа.