Отборът на Ривър Плейт спечели бронза на Световното клубно първенство, след като днес записа разгромен успех с 4:0 над Кашима Антлърс в спор за третото място в турнира.

Резултатът бе открит в 24-ата минута, когато Бруно Зукулини засече центриране от корнер, след като се пребори със съперниковите защитници за високата топка, и с глава отигра по най-добрия начин, мушвайки кълбото в мрежата за 1:0.

Снимка 396925

Източник: Twitter

В 61-ата минута, гостите достигнаха и до второ попадение, но то бе отменено заради засада на Рафаел Боре. За да се стигне до това решение, се наложи технологията ВАР да бъде намесена.

Въпреки това, в 73-ата минута Ривър затвърди доброто си представяне и чрез Гонсало Мартинес отбеляза втори гол. Той си освободи нужното пространство в наказателното поле и с много силен шут оплете топката в мрежата - 2:0.

Снимка 396927

В 88-ата минута, заради нарушение на Томоя Инукай срещу играч на гостите, главният рефер отсъди дузпа. Зад топката застана Рафаел Боре, който оформи класическото 3:0 от бялата точка. Малко след това, Гонсало Мартинес покачи на 4:0, като това бе и последният гол в този мач.

Така Ривър Плейт остави Кашима Антлърс на четвъртата позиция, докато за първото място днес от 18:30 часа ще спорят Реал (Мадрид) и Ал Аин.