Манчестър Юнайтед допусна първо поражение в тазгодишното издание на Шампионската лига, губейки с 0:1 като гост на Галатасарай.

"Червените дяволи" вече си бяха осигурили първото място в групата, което позволи на сър Алекс Фъргюсън да заложи на доста експериментален състав.

От групата отсъстваха Уейн Руни, Ван Перси и още куп титуляри, а младите футболисти на Юнайтед бяха пречупени от страхотна атмосфера в Турция.

Единственото попадение бе дело на Йълмаз в началото на второ полувреме. Той позволи на Галатасарай да запази отлични шансове за класиране на осминафинал.

Турският тим дели втората позиция с Клуж, като двата балкански отбора имат по 7-точки. Аут от най-престижния клубен турнир със сигурност е отбора на Спортинг Брага, който загуби с 3:1 в Румъния.

Като цял Галатасарай показа, че желае победата далеч по-силно тази вечер. Домакините бяха значително по-добри и създадоха куп положения, включително и греда. Именно удар в стълба бе най-доброто, до което резервният Юнайтед стигна през целия мач.

В отсъствието на Руни и Ван Перси, Фъргюсън разчиташе на Уелбек и Ернандес да донесат победата. Добрата новина за мениджърът пък бе завръщането в игра на Фил Джоунс. Гостите започна активно, но не се възползваха от няколко добри възможности, след което Галатасарай наложи своята воля.

Пропуски направиха Елмандер и Йълмаз, а домакините имаха претенции и за две дузпи, но такива не бяха отсъдени. Юнайтед нацели греда чрез Ник Пауъл, а първата част завърши 0:0.

В 53-ата минута Ебуе намери отлично Йълмаз, който стреля с глава, но Линдегор изби в корнер. След неговото изпълнение топката отново кацна на глава на Йълмаз, който този път не сгреши и прати в екстаз трибуните - 1:0 за Галатасарай.

Турският тим имаше още няколко възможности за втори гол, но Юнайтед не допусна такъв. Гостите се опитаха да се доберат до равенство, но пропуски направиха резерва Македа и Чичарито.

"Червените дяволи" остават недостижими на върха с 12 точки, а Галатасарай и Клуж ще водят люта битка за второто място, като до този момент имат по 7 точки. Без шансове с три пункта в дъното е Брага. В последния кръг Юнайтед е домакин на Клуж, докато Фатих Терим ще изведе своите за решителен сблъсък в Португалия.

ГАЛАТАСАРАЙ - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 1:0

1:0 - Йълмаз (54')

ГАЛАТАСАРАЙ: Муслера, Нонкю, Семи Кая, Ебуе, Алтънтоп, Селчук Инан, Мело, Риера, Амрабат, Елмандер, Бурак Йълмаз

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Линдегoр, Рафаел, Карик, Джоунс, Бютнер, Клевърли, Флетчър, Пауъл (Македа 74'), Андерсон (Йънг 74'), Уелбек (Кинг 85'), Ернандес