Реал (Мадрид) смаза Галатасарай в мач от група "B" на Шампионската лига. „Белия балет" победи на „Тюрк телеком арена" с убедителното 6:1.

Гостите от Мадрид доминираха тотално през целия мач, а Кристиано Роналдо за пореден път доказа защо е най-скъпоплатеният играч в света. Португалецът блесна с хеттрик и изработи още едно от попаденията.

Трансфер номер 1 на клуба и на световния футбол - Гарет Бейл пък не започна като титуляр, но се появи в игра в 64-ата минута.

Срещата започна равностойно. В 12-ата минута гостите обаче получиха голям удар. Вратарят Икер Касияс получи травма при сблъсък със съотборника си Серхио Рамос. Стражът се превиваше от силни болки в кръста, заради които не успя и да продължи срещата. На негово място влезе Диего Лопес.

В 29-ата минута именно той показа класа като спаси опасен удар на Мело. Четири минути по-късно гостите успяха да открият резултата. Новото попълнение Иско се възползва от грешка в защитата на турците и с премерен удар разстреля Муслера.

В 55-ата минута Карим Бензема изскочи сам срещу вратаря и без проблем удвои. Осем минути по-късно Ди Мария намери Иско, който с чудесен пас изведе Роналдо. Португалецът с лекота направи резултата класически.

Четири минути по-късно, най-скъпоплатеният играч в света вкара втория си гол. До него се стигна след като Муслера изби удар на Пепе, а CR7 от удобна позиция отбеляза за 0:4. В 81-ата минута Роналдо изведе Бензема, който безпогрешно отбеляза за 0:5.

В 84-ата минута Булут успя все пак да вкара почетно попадение за Галатасарай. В добавеното време на мача, Кристиано Роналдо успя да стигне до хеттрик след чудесен индивидуален рейд, завършил с точен изстрел за 1:6.

Галатасарай - Реал Мадрид 1:6