Реал Мадрид разби с 5:2 АПОЕЛ Никозия и с общ резултат 8:2 се класира за полуфинал в Шампионската лига.

С два гола за мадридчани тази вечер се отличи Кристиано Роналдо, а по един добавиха Кака, Кайехон и Ди Мария. Особено красиво бе попадението на бразилеца, с което той вкара 3-тия си гол в Лигата този сезон.

В спор за място на финал в турнира момчетата на Жозе Моуриньо ще се изправят срещу Байерн Мюнхен, който в тази фаза също записа две победи - над Марсилия. Вторият полуфинал в турнира противопоставя Челси и шампиона от миналата година Барселона.

Начало на головото шоу на „Сантяго Бернабеу" даде Кристиано Роналдо в 26-ата минута. Португалецът засече прострелно центриране на Марсело и от 2 метра нямаше проблем да се разпише.

Десетина минути по-късно домакините вкараха втори гол чрез Рикардо Кака. Бившата звезда на Милан получи топката на около 25 метра от голлинията, нагласи си я на удобния десен крак и с техничен удар не остави шанс на съперниковия вратар, реализирайки гола на вечерта. Попадението бе общо 27-о за Кака в Шампионската лига.

В заключителните секунди на първата част Кака можеше да покачи на 3:0, но ударът му от границата на полето срещна десния страничен стълб.

След почивката двата отбора си вкараха още цели 5 гола. Отново Роналдо, с удар директно от фаул и влезлите като резерви Анхел Ди Мария и Хосе Кайехон бяха точки за домакините, а за кипърци се разписаха звездата на тима Мандука и Солари от дузпа.

РЕАЛ - АПОЕЛ 5:2 (общ резултат 8:2)

1:0 Роналдо (26)