Пари Сен Жермен се добра до драматично равенство 2:2 в дербито със Сент-Етиен от 11-ия кръг на френската Лига 1. Така парижани останаха непобедени, но пропуснаха възможността да оглавят еднолично класирането.

Отборът на Сен-Етиен доминираше до средата на второто полувреме, когато след голове на Бенжане Корне в 18-ата и Ромен Амума в 51-ата минута водеха с 2:0. Освен това те пропиляха още две много чисти положения, а веднъж и гредата спаси гостите.

Ключовият момент в мача бе в 59-ата минута, когато Лемоан получи доста спорен червен картон. Той напусна терена с разкървавено лице след като бе ударен от противников играч.

Получили числено предимство гостите си възползваха и притиснаха своя съперник. Така в 68-ата минута Максуел центрира по земя за Кавани, който от близо чукна топката във вратата за 2:1. След това парижани продължиха да търсят и второто попадение, което дойде в добавеното време и падна по малко куриозен начин. Блес Матюиди центрира в наказателното поле, където Кавани не успя да докосне кълбото, но движението му залъга вратаря и топката се озова в мрежата за крайното 2:2.

Така ПСЖ се изравни на върха с Монако. И двата отбора имат по 25 точки. Сент Етиен е 7-ми със 17 точки.