Пред собствена публика ПСВ Айндховен спечели с минималното 1:0 дербито на 16-тия кръг на холандското първенство, срещу Фейенорд.

През първото полувреме гол не бе отбелязан, като за това много повече трябваше да съжалявят домакините. Удобни възможности за гол се откриха пред Афелай, Амрабат, Бакал, а Марсели дори нацели гредата след удар с глава. Гостите от Ротердам също имаха своя шанс, но Рой Макай след като бе преодолял вратаря Исаксон, пусна прекалено леко топката и Марселис успя да пресече удара преди да влезе във вратата.

След почивката тимът от Айндховен продължи тотално да доминира на терена и в 78-ата мин, натискът им даде резултат и след като бранител на Фейенорд се опити да изчисти с глава, топката попадна в Афелай и той без да се замисля я прати по земя във вратата на Ван Дийк. След попадението домакините продължиха да владеят инициативата, но до нов гол не стигнха и срещата завърши при този резултат, 1:0.

С този успех ПСВ Айндховен вече има 29 точки и се изкачи в зона УЕФА (на четвърта позиция в класирането). „Филипсите" изостават на четири точки от тима на Твенте, победил Вилем ІІ с 2:0 и с равен актив с петия НАК (Бреда).

ПСВ АЙНДХОВЕН - ФЕЙЕНОРД 1:0 (0:0)

1:0 Афелай (78)

ПСВ Айндховен: Исаксон, Кулина, Марселис, Бреше, Пиетерс, Джуджак (63-Коверманс), Симонс, Афелай, Бакал, Амрабат (90+3-Кромкамп), Лазович (90-Зоневелд)

Фейенорд: Ван Дийк, Тиендали, Баиа, Дерийк (81-Слори), Ван Бронкхорст, Вайналдум (68-Бисевар), Ел Ахмади, Фер, Лусиус, Бруинс (81-Молс), Макай

Жълти картони: Тиендали, Ел Ахмади, Бруинс, Лусиус, Баия (Фейенорд)

Съдия: Ерик Браамхар

Стадион: „Филипс Щадион" 35000