ПСВ Айндховен увеличи преднината си на върха в холандската Ередивизи. „Филипсите" постигнаха ценна победа с 3:1 над изключително коравия отбор на Рода. Титуляр за ПСВ бе Станислав Манолев, който остана на терена през целия мач.

Двубоят бе и своебразно сбогуване на капитана на айндховенци Ибрахим Афелай с публиката на тима. Както е известно, през януари той ще премине в Барселона.

Домакините поведоха още в 5-ата минута чрез  Джърмейн Ленс. Ануар Хадуир обаче успя да възстанови равенството още преди почивката. Маркус Берг отново даде преднина на ПСВ в началото на втората част, а Балаш Джуджак оформи крайното 3:1.

Лошата новина за айндховенци обаче бе контузията на титулярния им нападател Джонатан Райс. С успеха ПСВ вече има 41 точки, с 4 пред Твенте и Гронинген и 6 пред Аякс. Отборът на Ники Михайлов и амстердамци обаче са с мач по-малко.

Рода пък ще има отличен шанс да си върне за поражението още след няколко дни. Лимбургци отново срещат ПСВ, но за Купата на страната, този път - на свой терен.