ПСВ (Айдховен) стартира с победа участието си в групите на Лига Европа. На „Филипс Стейдиън" холадският тим победи Легия (Варшава) с минималното 1:0. Цял мач за домакините записа българският защитник Станислав Манолев. Националът ни се отличи със стабилна игра, без много да блести.

Срещата започна с натиск на ПСВ. Играчите на холандския тим усилено атакуваха, но опитите им за стрелба към вратата на Куциак бяха доста не успешни.

В 21-ата минута бранител на Легия изби много лошо топката, тя попадна в краката на Драйс Мертенс, който с далечен шут откри резултата в срещата. 10 минути преди края полувремето, нападателят на домакините можеше да удвои головата си сметка, но изстрелът му мина в страни от очертанията на вратата.

През втората част, ПСВ отново имаха териториално превъзходство. Гостите успяха да сътворят няколко опасни атаки, но Радович и Коморовски пропиляха най-изгодните положения.

В другата среща от група C, Рапид (Букурещ) победи като гост Апоел (Тел Авив) с 1:0. Попадението за румънският тим отбеляза Хереа в 55-ата минута на двубоя.