ПСВ и Милан сътвориха много интересен сблъсък в плейофната фаза за влизане в групите на Шампионска лига. В Холандия двата гранда направиха 1:1.

Първи в резултата поведоха „росонерите", но „филипсите" изравниха, оставяйки си шанс за класиране в заветната фаза на турнира.

Срещата бе равностойна, в отделни епизоди с доминация на домакините.  Още в 1-ата минута „ филипсите" можеха да отрият след много добър удар на Матавж Махер. Пет минути по-късно „росонерите" също пропуснаха чрез Шаарави, който бе на чиста голова позиция, но пое лошо топката и изстрелът му беше неточен.

В 15-ата минута Фараона се реваншира по най-добрия начин за изпуснатото положение. Нападателят засече с глава центриране на Абате, отривайки резултата. Минута по-късно другото острие на Милан - Марио Балотели бе близо да удвои, но негов силен удар се отби в гредата.

През втората част играта продължи да се развива на високо ниво. В 50-ата минута Супер Марио изведе отлично Шаарави, но ударът на младока беше неточен. 10 минути по-късно ПСВ отговори на натиска на гостите. Брума стреля опасно, топката тупна пред коварно пред Абиати, който не се намеси по най-добрия начин, оставяйки топката да отиде в непокрития Матавж, който отблизо с глава направи 1:1.

В 78-ата минута официален дебют за Милан записа новото попълнение Андреа Поли, който замени Де Йонг. До края на мача липсваха нови опасни положения.

Така Милан и ПСВ ще решат всичко в реванша в Милано след седмица, като домакините ще бъдат с леко предимство заради гола си на чужд терен.

ПСВ Айндховен - Милан 1:1

0:1 Ел Шаарави 15'
1:1 Матавж 60'

ПСВ Айндховен: Зут, Брума, Рекик, Бренет, Вилемс, Шаарс (Хилиемарк - 89), Вайналдум, Махер, Жи-Сунг Парк (Йозефзоон - 69), Дипей, Матавж (Локадия - 76)