ПСВ Айндховен спечели Суперкупата на Холандия, след като би шампиона Аякс с 4:2.Станислав Манолев изобщо не попадна в групата на „филипсите", които започнаха сезона повече от отлично и потвърдиха статута си на фаворити в идния шампионат.

Тойвонен изведе ПСВ напред още след 180 секунди игра, засичайки с глава центриране от корнер. Айндховенци нанесоха втория си удар в 11-ата, след като Джърмейн Ленс покачи на 2:0. Малко преди края на полувремето обаче Тоби Алдервейрелд върна едно попадение, отново след изпълнение на корнер.

Веднага след почивката обаче пак Тойвонен направи резултата 3:1, възползвайки се от отличен пас след пробив на Джетро Вилемс.

Четвърт час преди края Марсело си набута автогол и даде нови надежди на Аякс. Амстердамци натиснаха здраво в търсене на изравняване, но в добавеното време Вайналдум се възползва от рехавата защита на столичани и оформи крайното 4:2. За Аякс тве бе трети пореден загубен финал за Суперкупата.