ПСВ Айндховен претърпя втора поредна загуба в холандското първенство и трета в рамките на една седмица, след като беше победен с 1:2 като гост от НЕК Ниймеген в мач от 31 кръг на шампионата.

С поражението считаният доскоро за сигурен шампион тим съвсем върна интригата и вече води само с 3 точки пред преследвача Аякс. "Суперьоден" пък играят по-късно днес и имат реален шанс да атакуват първото място.

Домакините поведоха още през първото полувреме, като двата гола отбеляза австралийският нападател Брет Холман. Голмайсторът се разписа в рамките на две минути. Първо в 22-ата откри резултата, а в 24-ата минута увеличи аванса на своя отбор. През втората част гостите от Айндховен излязоха с мисълта за обрат, но единственото нещо, което сътвориха до края на срещата беше попадението на Филип Коку в 61-ата минута.

Футболистите на Роналд Куман се представиха изключително слабо в този двубой и съвсем закономерно загубиха. Вероятната причина за неуспеха може би се крие в многото контузени играчи и умората от 1/4-финала в Шампионската лига срещу Ливърпул (0:3).