Отборът на ПСВ Айндховен спечели убедително холандската Суперкупа благодарение на голове през второто полувреме на Данко Лазович и Дирк Марселис, които оформиха крайния резултат 2:0.

ПСВ Айндховен стартира с новите си попълнения Андреас Исааксон на вратата и Жереми Бреше в защитата като титуляри. Затиснатият от контузии отбор на Фейенорд, който беше лишен от 12 души заради травми, контролираше събитията на терена преди почивката.

Десет минути след началото на второто полувреме обаче Данко Лазович откри резултата,след като вкара от малък ъгъл с глава. Ибрахим Афелай проби от дясно и центрира на сърбина, който даде аванс на ПСВ. 12 минути след този гол ПСВ стигна и до второ попадение, дело на Дирк Марселис. Той се разписа след центриране на Майк Зонефелд.

В последните минути на мача Фейенорд можеше да стигне до гол, но вратарят Исааксон извади удар на младата надежда на тима от Ротердам Мичел Шет.