ПСВ Айндховен и Фейенорд не успяха да се победят в едно от двете големи дербита от 25-ия кръг на нидерландската Ередивизи. Гостите от Ротердам бяха в серия от 7 поредни успеха в първенството, но изпуснаха трите точки на "Филипс Стейдиъм".

Реал (Мадрид) - Барселона 2:0, гол на Мариано Диас!

Време е за мач №180 от историческото съперничество

Словашкият национал Роберт Боженик започна като титуляр за Фейенорд и можеше да открие резултата още в началото, но негов удар срещна напречната греда. Тимът на Дик Адвокаат определено доминираше до почивката и заслужено поведе в 33-ата минута. Ерик Ботегин скочи най-високо в наказателното поле и с глава прати топката в мрежата.

Домакините реагираха в началото на втората част. В 48-ата минута Коди Гакпо стреля от малък ъгъл и завари неподготвен вратаря на Фейенорд Джъстин Билоу за 1:1. До края на мача имаше много положения и пред двете врати, но нов гол така не падна.

Изненадата на кръга дойде в другото дерби. В Амстердам лидерът Аякс загуби с 0:2 от втория в класирането АЗ Алкмаар. Това е трето поражение за момчетата на Ерик тен Хаг в последните 5 кръга. През седмицата рекордьорът по титли в Нидерландия отпадна от Хетафе в Лига Европа.

Аякс този път имаше на разположение звездното си трио в атака Хаким Зиех, Душан Тадич и Куинси Промес. Майрон Боаду даде преднина на гостите в 4-ата минута след хубав извеждащ пас на Теун Коопмейнерс, а единствено късметът и намесите на Андре Онана спасиха Аякс от това да инкасира още попадения до почивката.

През второто полувреме АЗ Алкмаар продължи да е по-добрият отбор и подпечата победата в 74-ата минута. Голът вкара Усама Идриси, който изскочи зад защитата и технично прехвърли Онана.

АЗ Алкмаар стана първият отбор в нидерландския елит, който побеждава последователно трите гранда Аякс, ПСВ и Фейенорд в пет мача, при това без да допусне гол.

С успеха днес тимът от Алкмаар настигна Аякс на върха в класирането. Фейенорд изостава на шест точки от лидерите, а ПСВ е на четвъртата позиция. Пети е изненадата Вилем II. В следващия кръг най-интересният мач ще е между Вилем II и Фейенорд.