Европейският шампион Португалия си набави необходимото самочувствие преди началото на Евро 2020. Възпитаниците на Фернандо Сантош спечелиха последната си контрола преди началото на турнира, справяйки се с Израел. "Мореплавателите" демонстрираха класа в предни позиции и спечелиха с 3:0.

Домакините решиха всичко в своя полза още до почивката. Защитата на израелците удържа португалския натиск до 42-ата минута, когато точен за своите беше Бруно Фернандеш. Звездата на Манчестър Юнайтед получи подаване от Жоао Кансело, освободи се от персоналния си пазач и отправи неспасяем удар в мрежата на Марсиано.

Португалия - мечтата за защита на короната

ТОПСПОРТ продължава с представянето на отборите, които се класираха за финалите на Европейското първенство

Секунди по-късно Бруно влезе в ролята и на асистент, а от точния му пас се възползва големият лидер на лузитаните Кристиано Роналдо.

След пауза Бернардо Силва и Андре Силва имаха шансове да направят резултата класически, но Офир Марсиано имаше ден и демонстрира класа под рамката. Звездата на Израел Еран Захави пък остана длъжник с два сериозни пропуска.

Снимка 534059

Източник: EPA/БГНЕС

Все пак класическото 3:0 стана факт четири минути преди края, когато Жоао Кансело завърши по подобаващ начин своя индивидуален рейд. В добавеното от съдията продължение, Бруно Фернандеш оформи крайното 4:0, когато се оказа най-съобразителен в наказателното поле и реализира второто си попадение в контролата.

Испания и Португалия не си вкараха гол

Двата тима не оправдаха очакванията

На 15 юни Португалия започва защитата на трофея с гостуване на Унгария.

ПОРТУГАЛИЯ - ИЗРАЕЛ 4:0

1:0 Фернандеш (42"), 2:0 Роналдо (44"), 3:0 Кансело (86"), 4:0 Фернандеш (90+1")