Испания и Португалия завършиха наравно 0:0 в приятелска среща на стадион "Уанда Метрополитано". Очакваше се те да се изправят един срещу друг в една от най-интересните контроли преди началото на Европейското първенство.

Това обаче не се случи и продукцията бе твърде постна.

В 23-та минута Жозе Фонте се извиси над всички и отбеляза след изпълнение на ъглов удар, но главният съдия отмени попадението заради нарушение при борбата за високата топка. Четири минути по-късно Фонте сбърка в своята половина, а центрирането на Алваро Мората отляво като по чудо не беше засечено от Феран Торес на задната греда.

В 41-та минута Нелсън Семедо опита мерника си отдалеч, но без успех. В началото на втората част испанците продължиха да са една идея по-активни, а Алваро Мората тества рефлексите на Руи Патрисио в 50-та минута.

Малко след това Мората на два пъти не успя да завърши подобаващо от страхотни позиции. В 58-та беше ред на Пабло Сарабия да не успее да отебежи, този път на почти празна врата от около 15 метра.

До края на мача треньорите направиха много промени в съставите си и това се отрази на качеството на играта.