Португалия спечели домакинството си на Италия в мача между двата тима от Лигата на нациите.

Битката в Лисабон завърши с минимален успех за иберийците с 1:0. Автор на единственото попадение в срещата стана Андре Силва, разписал се през вторите 45 минути на двубоя.

Срещата бе от голямо значение за гостите, които нямаха победа над европейски съперник в 6 поредни срещи.

Снимка 377551

Източник: UEFA.com

В дебютния си мач от Лигата на нациите Италия се добра до домакинско равенство 1:1 с Полша.

Португалия пък отново бе без голямата си звезда Кристиано Роналдо.

Снимка 364690

Това все пак не се оказа от определящо значение и португалците се поздравиха с крайния успех.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Първото полувреме не беше безинтересно, не липсваха напрегнати моменти и изстрели към двете врати, но със сигурност имаше и нотка на разочарование у феновете по трибуните, които по всяка вероятност се надяваха да видят поне един отбелязан гол преди паузата.

Снимка 377552

Това не се случи, въпреки че и двете единайсеторки можеха да съжаляват за това, че двете нули се запазиха.

В по-голяма степен домакините владееха инициативата и опитваха да упражняват натиск върху съперника си. Те осъществяваха всичко това основно на база солидното представяне на Карвальо и Брума, които движеха играта на тима пред наказателното поле на съперника.

С най-много пропуски и грешни отигравания в състава на Португалия през първото полувреме се "отличи" Бернардо Силва. Точно той обаче имаше шанс да се разпише в средата на полувремето, но в последния възможен момент шутът му бе избит от Романьоли, намесил се решително на самата голлиния.

Снимка 377549

Малко след това Руи центрира, кълбото се отби в крака на Кристанте и рикошира в горната греда на вратата, пазена от Донарума.

Преди почивката и Чиро Имобиле можеше да се разпише, но ударът му бе париран от бранител, а след това и спасен от Патрисио.

Така или иначе до края на първото полувреме голове не бяха реализирани.

Само три минути след почивката един от най-добрите футболисти на терена Брума проби в половината на съперника и центрира, топката се отби в тялото на бранител, стигна до Андре Силва, който стреля в мрежата за 1:0.

Снимка 377555

Предимството в резултата изглеждаше по-скоро заслужено за Португалия, с оглед всичко показано от двата тима до настоящия момент.

Снимка 377547

Манчини опита всичко възможно, след извършените от него смени отборът му заигра с цели четирима нападатели, но до изравнително попадение така и не се стигна.

Вместо това второто полувреме изобилстваше от нарушения и единствено по-свободната игра, която допусна главният съдия от Шотландия, не позволи един от отборите да завърши мача в намален състав.

Така Португалия добави нови ценни три точки към актива си, докато Италия разочарова тифозите.