Португалия записа минимална победа на старта на световните квалификации. "Драконите" се наложиха с 1:0 над Азербайджан.

Срещата от Група "А" се игра в Торино заради разпоредбите против разпространението на коронавирус. Изборът Португалия да домакинства в италианския гранд не е случаен и според световните медии е продиктуван от желание на голямата звезда Кристиано Роандо.

Единственото попадение падна от автогол на Медведев. В 36-ата минута, голът падна след шоша комуникация между Максим Медведев и вратаря, което даде аванс на импровизираните домакини.

Турция победи Нидерландия с 4:2

Турция и Нидерландия откриха квалификациите с шест гола

В мач от група "G"

През второто полувреме Португалия създаде няколко опасности чрез Бернардо Силва, Бруно Фернандеш и Кристиано Роналдо, но опитите им бяха неуспешни.

В другия мач от групата, Събия победи Ирландия с 3:2.

Тимът на западната ни съседка реализира пълен обрат и така поведе групата.

Брауни откри в 18-ата минута за състава на гостите, но Влахович изравни пет минути преди края на полувремето. Митрович добави две попадения в 69-ата минута и 75-ата, а Колинс само оформи крайното 3:2.

След първите изиграни мачове Сърбия води групата, следвана от Португалия, а Люксембург, Ирландия и Азербайджан са с по 0 точки.