Ирландия и Португалия завършиха 0:0 в световна квалификация от група "А", която се игра в Дъблин. Така ирландците спряха серия от 5 поредни победи на Португалия.

Въпреки, че двубоят завърши без попадения, двата тима изиграха доста интересен мач. Ирландците успяха да разбият играта на гостите и не позволиха много положения пред вратата си.

Снимка 553245

Източник: БГНЕС

Най-чистото положение в мача дойде в 67-а минута и то бе за португалците. Центриране отдясно достави топката за Роналдо, който стреля с глава, но кълбото мина на косъм от десния страничен стълб.

Германия победи Лихтенщайн с 9:0 в световна квалификация

Германия се подигра с аутсайдер

Ранен червен картон за гостите

Португалия завърши мача с 10 души на терена. Защитникът Пепе си извади два жълти картона в рамките на 10 минути и в 82-рата бе изгонен от игра.

С точката Португалия остава лидер в групата, но с равни точки със Сърбия - по 17. Ирландия е на 4-то място с 6 пункта.