Португалският шампион Порто спечели първия си осминафинален сблъсък срещу Малага. „Драконите" триумфираха с минималното 1:0, след като Жоао Моутиньо донесе победата на домакините след гол в 56-ата минута.

Като цяло "синьо-белите" имаха пълен контрол над срещата, но малшансът им попречи да бъдат още по-изразителни. Гостите от Малага бяха повече от безлични и заслужено записаха първа загуба в Шампионската лига.

Португалският шампион започна по-организирано и сътвори първата опасност в петата минута. В центъра на събитията бе Марат Измаилов, който отправи удар в долния ъгъл на Вили Кабайеро,който обаче бе спасен от аржентинския страж.

Играта на „драконите" бе умело дирижирана от полузащитника Жоао Моутиньо, през който преминаваше всяка една португалска атака.

В 16-ата минута Порто отново застраши вратата на гостите. Тогава Фернандо стреля с глава, ала ударът му мина над вратата на Малага. Две минути по-късно португалецът Антуеш се намеси решително за своя испански тим, след като пресече голово подаване на Лучо Гонсалес към Варела.

В 33-ата минута Серхио Санчес сложи решително крак пред Джаксън Мартинес, който се готвеше да разстреля Кабайеро и да открие за домакинте.

Втората част не промени събитията на терена и момчетата на Витор Перейра отново бяха по-дейният тим. В 53-ата минута Силвестър Варела пусна чудесен пас към Измайлов, но руснакът стреля покрай страничната греда на испанците.

Андалусците все пак капитулираха в 56-ата минута, когато Жоао Моутиньо даде преднина на „драконите". Португалският национал засече остро подаване на Алекс Сандро, с което зарадва всички привърженици на „Еждатио до Драгао". За отбелязване е, че халфът бе в положение на засада, която не бе видяна от Марк Клатенбърг.

Малко по-късно резервата Джеймс Родригес също бе близо до попадение, но техничният му изстрел мина опасно близо покрай Кабайеро.

До края на срещата отборът на Малага така и не успя да затрудни Елтон, с което напуска Португалия с един гол пасив пред реванша на „Ла Росаледа" на 13-ти март.

ПОРТО-МАЛАГА 1:0

1:0 Моутиньо (56')

СТАДИОН: „Ещадио До Драгао"

СЪДИЯ: Марк Клатенбърг (Англия)

ПОРТО: Елтон, Данаило, Мангала, Алекс Сандро, Отаменди, Лучо, Моутиньо, Измаилов, Фернандо, Мартинес, Варела (резерви: Фабиано, Маикон, Кастро, Родригес, Лиедсон, Ацу, Себа)

МАЛАГА: Вили, Уелингтън, Демикелис, Серхио Санчес, Антунеш, Хоакин, Тулалан, Итура, Иско, Баптища, Санта Крус (резерви: Камени, Лугано, Камачо, Пиасон, Дуда, Портио, Савиола)