Бразилският нападател Хълк се завърна в състава на Порто с гол след тримесечно наказание, което изтърпя. Драконите разбиха с 3:0 последния в класирането на португалската Суперлига Беленензес в среща от 24-ия кръг и с 50 точки заемат 3-ото място. Начело е Бенфика с 61, пред Брага с 55. Спортинг заема 4-ото място с 38 точки.

Роландо Гарсия откри резултата в 41-ата минута, а 6 след началото на второто полувреме Хълк удвои аванса на тима си. Той пое топката технично и с левия крак реализира за 2:0. В 83-ата минута Радамел Фалкао покачи на 3:0 с 18-ото си попадение за сезона.

Хълк беше наказан от федерацията с лишаване от състезателни права за 17 мача, след като се замеси в бой след края на мач на 17-и декември. Пред Порто беше дадена възможност санкцията да бъде заменена с три мача лишаване от права и глоба, но клубът отказа подобно споразумение.