Националният отбор на Португалия за пореден път разочарова своите привърженици с повече от неприятен резултат. Кристиано Роналдо и компания отстъпиха с 2:3 на Еквадор в приятелската среща, играна късно снощи в Гимареш.

Футболистите на Пауло Бенто, които играха полуфинал на Европейското първенство през юни миналата година, нямат победа вече в четири поредни срещи. За последно те надиграха Азербайджан на 11-ти септември в световна квалификация.

Последваха загуба от Русия с 1:0 като гост и срамно равенство 1:1 със Северна Ирландия у дома също в квалификации за Мондиал 2014 и равенство 2:2 с Габон, за да се стигне и до снощното поражение.

Звездата на еквадорците и наследник на Роналдо в Манчестър Юнайтед Антонио Валенсия изненадващо откри още във втората минута, но Кристиано изравни в 23-та. Елдер Пощига направи пълен обрат в 60-ата минута, а в 62-ата звездата на Реал Мадрид бе заменен.

Точно тогава падна и втория гол за еквадорците, който се оказа автогол на Перейра. В 70-ата минута Кайседо вкара за 2:3, с което подпечата успеха на Еквадор в Гимареш.

Следващото изпитание за Португалия е гостуването на Израел в световна квалификация на 22-ри март, а три дни по-късно им предстои и гостуване на Азербайджан.