Отборът на Олимпик (Марсилия) поднесе изненадата в четвъртфиналите на турнира за купата на Франция, отстранявайки шампиона Олимпик (Лион) с 2:1 като гост.

Гостите откриха резултата на "Стад Жерлан" в 16-та минута, когато Малуда се измъкна зад защитата на шампионите и отблизо прати топката в мрежата за 0:1.

Радостта на марсилци обаче бе твърде кратка - само шест минути по-късно звездата на Лион Жуниньо Пернамбукано изпълни корнер, след който Фред изравни.

Решаваща за изхода на мача се оказа грешка на вратаря на Лион. Грегори Купе не се ориентира точно след връщане на кълбото от страна на Франк Рибери и позволи на Мамаду Нианг да отбележи победния гол в мача.

Така Лион, който се нуждае от само две точки за да е за рекорден пети пореден път шампион на Франция, се прости с надеждата да направи дубъл.

В другата среща от четвъртфиналите вчера вечерта Пари Сен Жермен надделя над Лил с 2:1. В сряда играят Рен-Монпелие и аматьорският Кале срещу Нант.