Вратарят на националния отбор на България Николай Михайлов и неговият клубен тим Твенте стартираха изключително силно започналия днес холандски шампионат. Твенте разгроми с 4:1 гостуващия тим на Грьонинген.

В 31-ата минута Шадли засече извеждащо подаване на Тадич и откри резултата на „Де Гролш Весте“.  Само две минути по-късно Розалес центрира и намери Тадич, който пък покачи на 2:0. При този резултат двата тима се оттеглиха на почивка.

Второто полувреме стартира отново с натиск на домакините от Твенте – в 54-ата минута тяхната доминация придоби класическо измерение, след като отново Шадли вкара топката във вратата на Грьонинген. В 67-ата минута Тадич също успя да се разпише за втори път, правейки резултата изключително неприятен за гостите – 4:0.

Грьонинген все пак стигнаха до почетното попадение дело на Бакуна в 81-ата минута на срещата. С този резултат Твенте оглави класирането в Ередивизе.

В дербито на кръга шампионът Аякс завърши при равенство 2:2 с АЗ Алкмаар.