Нигерия се класира за четвъртфиналите на олимпийския турнир по футбол. Съставът се наложи с 1:0 над Швеция с гол на играча на Рома - Умар Садик. Нигерийците пристигнаха в Бразилия няколко часа преди първия си мач, но това не им пролича в поведението на терена на стадиона в Манаус.

Аржентина постигна първа победа в Група D, надвивайки Алжир с 2:1. Аржентинците останаха с човек по-малко в последата минута на първото полувреме, когато два жълти картона получи Виктор Куеста.

Веднага след почивката Анхел Кореа откри резултата. Алжирците изравниха скоро, но в 67-ата минута и те останаха с 10 на терена, от което се възползва Хонатан Калери, оформил крайното 2:1.

Резултати от втория кръг на груповата фаза на футболния турнир при мъжете на олимпийските игри в Рио: