Нидерландия постигна класически успех в последната си проверка преди началото на Евро 220. "Лалетата" зарадваха феновете в Енсхеде, побеждавайки скромната селекция на Грузия с 3:0. Франк де Бур отново разгневи максимално, своите критици, залагайки на недолюбваната дори от неговия брат Роналд схема 5-3-2.

В тази контрола тя даде ефект и нидерландците лесно стигнаха до успеха.

В 10-ата минута Мемфис Депай беше точен от дузпа, пращайки кълбото покрай Лория. Малко след това стражът се реваншира с отлично спасяване, след като се хвърли смело в краката на "оранжевата" звезда.

Снимка 533608

Източник: EPA/БГНЕС

В 55-ата минута Депай влезе в ролята на асистент, подавайки прецизно за гола на Вегхорст. Четвърт час преди края Райън Гравенберх стигна до отбита топка в малкото наказателно поле и стреля с глава. Той успя да прати кълбото в левия ъгъл на грузинците.

Малко преди последния съдийски сигнал Грузия можеше да стигне до почетно попадение, но Джаба Джигаури намери единствено напречната греда.

Нидерландия стартира участието си на Евро 2020 с двубой срещу Украйна на 13 юни.