Нидерландия постигна убедителна победа с 4:0 над Канада в контролна среща, която се игра в Ротердам броени дни преди началото на Евро 2024. Мачът бе дебют за Джеси Марш като национален селекционер на "кленовите" листа, но той не премина по най-добрия начин.

През първото полувреме двата отбора не успяха да си отбележат гол, но през второто "лалетата" се развихриха.

Джереми Фримпонг се отличи с гол и асистенция на Мемфис Депай, а Воут Вегхорст и Върджил ван Дайк отбелязаха третото и четвъртото попадение в мача.

В 38-ата минута Жоржиньо Вайналдум овладя топката и стреля към левия ъгъл, но защитник на канадците се справи и изчисти.

Малко преди почивката гостите можеха да отбележат гол. Сайл Ларин влезе в наказателното поле и трябваше да преодолее вратаря, но стреля на сантиметри от гредата.

Последва и нов шанс за "лалетата", Джереми Фримпонг се озова сам срещу вратаря, но Дейн Клеър се справи.

Нидерландия вкара първото попадение в 50-ата минута, тогава Джереми Фримпонг центрира в наказателното поле и Мемфис Депай шутира и безкомпромисно вкара топката в мрежата на Канада - 1:0.

След още 7 минути игра топката стигна до Фримпонг и той вкара втория гол в мача.

В 63-ата минута резултатът стана 3:0. Воут Вегхорст стигна до отскочилата топка и за трети път я мушна в мрежата.

Крайното 4:0 оформи Върджил Ван Дайк. След центриране в наказателното поле, Дейн Клеър не се справи убедително и позволи на Ван Дайк да изпрати топката в мрежата.