Бразилският вратар на Милан Дида бе наказан за 2 мача от Дисциплинарната комисия на УЕФА за театрото, което сътвори в края на мача със Селтик (1:2) от
втория кръг в групите на Шампионската лига.
Както е известно фен нахлу на терена веднага, след като домакините отбелязаха втория си и победен гол в добавеното време. Привърженикът само докосна Дида по бузата, а 34-годишният вратар първо го подгони, а след това падна театрално на земята и се хвана за главата.
Бразилският вратар получава санкцията заради нарушаване на правилото за лоялност и феърплей, която се изисква не само от футболистите, но и от треньори, ръководители и длъжностни лица.
Селтик пък отнесе парична глоба от 30 000 швейцарски франка за слаба организация и допускане на инцидент, както и за неприлично поведение и държание от страна на феновете по време и след края на мача.
"Детелините" ще трябва да платят още 30 000 швейцарски франка, ако на някой от мачовете в следващите 2 години също се допусне безконтролно поведение на феновете на стадиона.
stetos2000
на 11.10.2007 в 18:03:40 #2Дида се е разминал леко
Soul fly
на 11.10.2007 в 18:00:03 #1Нещо не схващам, искате да кажете,че Селтик са се разминали само с глоба ли? Другия път значи някой друг може пак да скочи на терена и да дръпне за носа някой съперник..