Големи изненади съпътстваха 1/16 финалите за Купата на Франция. Шампионът и убедителен лидер в Лига 1 Пари Сен Жермен беше изхвърлен от състезанието от 16-я в класирането Монпелие. При това мачът се игра на  "Парк де Пренс". Даниел Конгре откри в 20-та минута за Монпелие, Едисон Кавани изравни в 30-та, но последната дума имаха гостите. Виктор Монтаньо бе точен в 69-та минута, и така донесе класирането на Монпелие напред в турнира.

Два аматьорски отбора също продължават напред след като отстраниха тимове от Лига 1. Бордо отпадна след изпълнение на дузпи от петодивизионния Монтисело, след като в редовното време и продълженията двата отбора не си отбелязаха гол.

Нов шок дойде в Мулен, където местният едноименен тим победи Тулуза с 2:1, и така пореден сблъсък между четвърта дивизия и Лига 1 завърши с успех за аутсайдера. Тулуза откри чрез Еден Бен Басат, но Себастиен Да Силва бе големият герой за Мулен, с две попадения, довели до обрат и класиране на малкия отбор на осминафинал.

Лион също трябваше да трепери до последните минути в мача си срещу четвъртодивизионния Изюр. Аматьорите дори откриха в 75-та минута, преди Джими Бриан да изравни минута по-късно. Йоан Гюркуф и Стийд Малбранк донесоха победата на Лион в 81-та и 85-та минути.

Единствено Монако се класира леко на осминафинаба след като спечели с 3:0 като гост на Монтс. Но победата беше пирова, защото тежка контузия получи звездата а отбора Радамел Фалкао. Все още не е ясно какво точно е състоянието и колко време ще отсъства от терена.