Англия започна с победа участието си на Европейското първенство до 21 години, което се провeжда в Швеция. В първи мач от Група "Б", британците победиха трудно с 2:1 тима на Финландия. Въпреки, че играха повече от еднo полувреме с човек по-малко, англичаните се добраха до трите точки и оглавиха временното класиране в групата.

Кетърмол изведе Англия напред в резултата в 15-ата минута, след като завърши точно добра атака на своя тим, преминала през Джейсм Милнър и Гейбриъл Агбонлахор. В 33-ата минута финландците изравниха след точно изпълнена дузпа от Спарв. В тази ситуация червен картон получи полузащитникът на Англия Менсиен, който извърши нарушението.

В началото на втората част Майка Ричардс вкара втори гол за Англия. Защитникът на Манчестър Сити се разписа с глава, след като засече центриране на Джеймс Милнър. До края на срещата нови голове нямаше и момчетата на Стюърт Пиърс се поздравиха с трите точки.

По-късно тази вечер е другата среща в групата, която противопоставя Испания и Германия.