Нападателят Клаас Ян Хунтелаар вкара победното попадение за Аякс, който се наложи с минималното 1:0 над Хераклес (Алмело) като гост в мач от 4-ия кръг на холандското първенство.

Хунтелаар се разписа атрактивно в 76-ата минута, а в края на първото полувреме Евертон от домакините изпусна дузпа. След тази победа Аякс води в класирането с 10 точки, колкото има и ПСВ Айндховен.

Също с 1:0 спечели мача си и шампионът от Айндховен. Единственото попадение срещу гостуващия Витес вкара Дани Куверманс в 7-ата минута с далечен удар. Третият в класирането състав на Фейенорд, който до момента има пълен актив след три мача, гостува днес на Рода (Керкраде).

Последният в класирането състав на Екселсиор (Ротердам) поведе с 2:0 на Хееренвеен с голове на Геерт ден Уден, но след това гостите нанизаха пет попадения, два от които на ветерана Джералд Сибон.