Отборът на Милан продължава с крайно неубедителното си представяне от началото на сезона. След като записаха две загуби пред собствена публика в първите два кръга от Серия "А", "росонерите" не успяха да запишат победа на "Сан Сиро" и в Шампионската лига.

В среща от Група "С" Милан завърши наравно 0:0 с Андерлехт. Така италианският вицешампион продължава да няма отбелязан гол на своя терен от началото на сезона.

В другата среща от тази група Малага натупа здраво многомилионната селекция на Зенит - 3:0. Така момчетата на Мануел Пелегрини излизат начело с пълен актив точки след първия кръг.

Иначе тази вечер шансове пред двата отбора не липсваха. Особено преди почивката Милан и Андерлехт получиха своите възможности, които обаче така и не бяха реализирани.

Сериозни пропуски за Милан направиха Фламини, Емануелсон и резервата Ел Шаарави, докато за гостите от Белгия капитанът Лукас Билия пропиля 100% шанс в началото на втората част.

Преди двубоя медиите в Италия масово твърдяха, че постът на Масимилиано Алегри е поставен под сериозна въпросителна, а след поредната слаба продукция треньорът като нищо ще остане без работа.

Двубоят започна на високо обороти, но изненадващо или не по-опасният тим в началото бе Андерлехт. Белгийският първенец владееше повече топката и прибра домакините в собствената им половина.

Първата сериозна опасност бе за Милан. В 19-ата минута Фламини се оказа на върха на добра контраатака, но от малък ъгъл не успя да прокара топката покрай Прото.

В следващите минути на "Сан Сиро" стана още по-интересно. Първи Жиле отправи страхотен шут от дистанция, но Абиати показа стабилност и изби в корнер. Малко по-късно и Мбокани отправи зрелищен удар от въздуха, но топката излезе в аут.

До края на първата част Милан на два пъти застраши вратата на съперника, но Боатенг и Емануелсон не успяха да нанесат точен изстрел.

Второто полувреме започна с фамозен пропуск на белгийците. В 51-ата минута Мбокани пусна отличен пас към Лукас Билия, който се озова сам срещу Абиати. Капитанът на Андерлехт обаче отправи безкрайно неточен удар.

"Росонерите" отговориха с две отлични центрирания на Емануелсон и Де Шилио, но резервата Ел Шаарави и Пацини не успяха да засекат голово добрите подавания към тях.

В 68-ата минута Милан бе много близо до така желания гол. Холандецът нахлу в полето на съперника, но от 6-7 метра шутира високо над вратата.

С всяка изминала минута до края на двубоя домакините се настаняваха все по-трайно в полето на Андерлехт, но така и нямаха идея как да се справят с отбраната на съперника. В крайна сметка мачът завърши 0:0 и Милан изпи поредна горчива чаша от началото на сезона.

МИЛАН - АНДЕРЛЕХТ 0:0

МИЛАН: Абиати, Де Шилио, Бонера (74' Йепес), Мексес, Антонини, Фламини, Де Йонг, Ночерино, Боатенг (60' Ел Шаарави), Емануелсон (78' Констант), Пацини

АНДЕРЛЕХТ: Прото, Дешахт, Нутих, Куйате (78' Прае), Василевски, Билия, Клистан, Жиле, Кану (89' Яковенко), Мбокани, Бруно (78' Юхаш).